صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

مسابقه سرودی تحت عنوان «فانوس شب» از سوی مرکز موسیقی مأوا برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، مسابقه سرودی تحت عنوان «فانوس شب» از سوی مرکز مأوا برگزار می‌شود. موضوع مسابقه بازخوانی آهنگ «فانوس شب» است که مخاطبان با خوانش این اثر و ارسال آن به موسسه مأوا در این رقابت شرکت داده شده و شانس خود را برای برنده شدن امتحان می‌کنند.

محمدجواد توسلی روابط عمومی مأوا در خصوص تولید جدیدترین نماهنگ مأوا تحت عنوان «فانوس شب» گفت: این کار زبان حال تعدادی نوجوان است که در ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا در مدرسه تصمیم به برگزاری مراسم تعزیه میگیرند.

تمامی مراحل مربوط به تولید اثر در یک مدرسه انجام گرفته است. داستان این کلیپ به این ترتیب است که بچه های کلاس تاریخ به کمک معلم از انبار مدرسه صندوقی از لباس‌های مربوط به اجرای تعزیه را پیدا می‌کنند و تصمیم می‌گیرند در مدرسه تعزیه اجرا کنند و از خانواده‌ها و بزرگترها دعوت می شود تا در مراسم حضور داشته باشند.

وی درباره نام‌گذاری این نماهنگ نیز گفت: در زبان عربی به چراغی که در تاریکی و در دل ظلمت روشن می شود «مصباح» می‌گویند تا در راه مانده‌ها راه خود را پیدا کنند، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) نیز مصباح الهدی هستند یعنی چراغ هدایت. چراغی که در دل شب تاریک و ظلمانی دنیا روشن است و با آن می‌توان در دنیای تاریک و ظلمانی راه را پیدا کرد.

روابط عمومی مأوا با بیان اینکه با انتشار کلیپ در فضای مجازی مسابقه اجرای زنده سرود «فانوس شب» نیز آغاز می شود، گفت: در این مسابقه سرودی که در سطح کشور برگزار می‌شود هر فرد می‌تواند با گرفتن ویدئو از اجرای زنده سرود «فانوس شب» در مراسم و یا حتی کوچه و خیابان‌های شهر خود و فرستادن آن ویدئو در این مسابقه شرکت کند و شانس خود را برای دریافت جایزه امتحان کند.

وی ایجاد انگیزه برای رشد و رقابت استعدادهای جوان در حوزه سرود و معرفی و برجسته‌سازی گروه‌های ممتاز سرودی کشور را از جمله اهداف این رقابت‌ها عنوان کرد و گفت: برای شرکت‌کنندگان در این مسابقه محدودیت سنی تعیین نشده است و مخاطبان بدون هرگونه محدودیت سنی می‌توانند در این رقابت شرکت کنند. آثاری که شامل ایده تصویری باشند و از جذابیت‌های بصری در ویدئوی خود بهره ببرند از امتیازهای بالاتری برخوردار خواهند شد.

آخرین مهلت ارسال ویدئو به مسابقه 8 آبان است. شرکت‌کنندگان در این مسابقه می‌توانند آثار خود را به نشانی مأوا ارسال یا از طریق سروش به آدرس سفیرآفتاب فرستاده و تایید ثبت ویدئو خود را بگیرند.

شرایط ارسال اثر:

هر فرد می‌تواند با گرفتن ویدئو از اجرای سرود «فانوس شب» در مسابقه شرکت کند و شانس خود را برای دریافت جوایز در نظر گرفته شده امتحان کند.
حتی ویدئوی ارسالی می تواند با گوشی مویابل و یا یک دوربین ساده ضبط شده باشد و همراه با مشخصات کامل صاحب اثر برای ادمین کانال سروش سفیرآفتاب یا بر روی لوح فشرده برای مرکز مأوا ارسال شود.


موارد انتخاب بهترین اجرا و تصویربرداری:
همخوانی مناسب گروه سرود
انتخاب محل مناسب برای اجرای سرود
استقبال مردمی خوب از اجرای سرود
تصویربرداری مناسب که گویای موارد فوق باشد.

مقررات عمومی:
برای شرکت‌کنندگان در این مسابقه محدودیت سنی تعیین نشده است و مخاطبان بدون هرگونه محدودیت سنی می‌توانند در این رقابت شرکت کنند.
سفیرآفتاب از دریافت آثار ارسال شده بعد از موعد مقرر معذور است.

آثاری که شامل ایده تصویری باشند و از جذابیت‌های بصری در ویدئوی خود بهره ببرند از امتیازهای بالاتری برخوردار خواهند شد.

تقویم برگزاری:
آخرین مهلت ارسال آثار: 8 آبان ماه 1397
شرکت‌کنندگان در این مسابقه می توانند آثار خود را به نشانی مأوا ارسال یا از طریق سروش و تلگرام طلایی به ادمین کانال سفیرآفتاب @safir_aftab ارسال و تایید ثبت ویدئو خود را بگیرند.

جوایز برگزیدگان:
مقام اول ( 30 میلیون ریال)
مقام دوم (20 میلیون ریال)
مقام سوم ( 10 میلیون ریال)

مرتبط با این خبر

  • اجرای گروه «اوبد» و «کوارتت آمل» در جشنواره موسیقی فجر/چیدمان مطلوب موسیقی جز و کلاسیک در برج آزادی

  • گفتمان چهل سالگی موسیقی فجر

  • سفر به مشرق‌زمین به روایت عود و سازهای کوبه‌ای

  • بسته خبری جشنواره موسیقی فجر اجرای آهنگ با الهام از میدان نقش جهان توسط دانمارکی‌ها

  • داریوش رفیعی

  • اجرای متفاوت آثار موسیقی در کنسرت ارکستر مجلسی ایران

  • به آهنگسازی مجید ناظم‌پور گفتگوی عود و گیتار شنیدنی شد/ میزبانی «زریاب» در تالار وحدت

  • آغاز با شکوه دهه پنجم انقلاب اسلامی ایران مبارک باد

  • با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات «شاهین آرین» موزیک ویدئوی «چهل سالگی» را منتشر کرد

  • اخبار سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر رستیال پیانو هوشیار خیام در تالار وحدت/تقدیر از سه استاد برجسته موسیقی