صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

برادر ناتنی الویس پریسلی معروف به سلطان سبك موسیقی راك اند رول فاش كرد كه این خواننده سرشناس دینداری معتقد بوده و همیشه قبل از هر اجرا دعا می‌خوانده است.

به گزارش رادیو آوا از خبرگزاری فارس به نقل از گاردین، برادر ناتنی الویس پریسلی معروف به سلطان سبك موسیقی راك اند رول فاش كرد كه این خواننده سرشناس دینداری معتقد بوده و همیشه قبل از هر اجرا دعا می‌خوانده است.او گفت: الویس حتی در اوج شهرتش از خدا خواست تا سر صحنه‌ كنسرت موسیقی به او آرامش عطا فرماید.

برادر ناتنی‌اش یادآوری می‌كند كه در حالی كه الویس پریسلی یكی از بی‌نظیرترین و عاشق‌ترین و پرتعدادترین طرفداران را در جهان داشت اما این هیچ‌گاه باعث نشد او از یاد خدا غافل شود و قبل از رفتن روی صحنه دعا می‌كرد، كتاب مقدس را می‌خواند و در هر كاری كه انجام می‌داد به دنبال راهنمایی از خدا بود.

بیلی استنلی كه برای این خواننده نیز كار می‌كرد، به آبزرور گفت: «وقتی دیدیم او سرش را خم كرد، آنگاه متوجه شدم كه دارد نماز می‌خواند. «احتمالاً حدود 15 ثانیه طول كشید. یك بار از او پرسیدم: «چرا نماز می‌خوانی؟» گفت: «این یك جورهایی من را آرام می‌كند، اما از خدا می‌خواهم كه به بركت این كنسرت كمك كند.» همیشه هر راز و نیازی كه داشت تنها با خدا درمیان می‌گذاشت.اگرچه عشق پریسلی به موسیقی اسبك «گاسپل»(موسیقی مذهبی) به خوبی شناخته شده است، استنلی معتقد است كه عمق ایمان مسیحی او درك نشده است. او گفت: الویس پریسلی برای همه چیز به خدا توكل می‌كرد. او با ایمان به خدا قدرت خود را به دست آورد. الویس از آنچه خداوند به او داده بود بسیار شكرگذار بود. او هر روز خدا را شكر می‌كرد و دائماً از طریق دعا و خواندن كتاب مقدس از او راهنمایی می‌جست.»

اِلویس آرون پرسلی ( 8 ژانویه 1935 – 16 اوت 1977) كه با نام الویس نیز شناخته می‌شود، خواننده و بازیگر آمریكایی بود. از او با عنوان «سلطان راك اند رول» یاد كرده‌اند و به‌عنوان یكی از برجسته‌ترین نمادهای فرهنگی قرن بیستم شناخته می‌شود.

اولین تك‌آهنگ پرسلی تحت نظر آرسی‌ای ویكتور، «هتل دل‌شكستگان» در ژانویهٔ 1956 منتشر شد و به صدر جدول فروش ایالات متحده رسید. آرسی‌ای ظرف یك سال ده میلیون نسخه از تك‌آهنگ پرسلی را فروخت. در پی حضور موفق در تلویزیون و ضبط آثار پرفروش، او به چهرهٔ پیشروی موسیقی رو به ترقی و محبوب راك اند رول تبدیل شد. سبك اجرای پرسلی و پیشرفت صدای به حاشیه رانده‌شدهٔ آفریقایی-آمریكایی‌ها باعث شد كه به‌طور گسترده‌ای او را تهدیدی برای سلامت اخلاقی جوانان سفیدپوست آمریكایی بدانند.نخستین تجربهٔ بازیگری پرسلی در سینما مربوط به موزیكال به‌ملاطفت دوستم بدار (1956) بود. او در سال 1968، پس از وقفه‌ای هفت ساله از اجراهای زنده، در كام‌بك تلویزیونی تحسین‌شدهٔ الویس به صحنه بازگشت كه منجر به برگزاری اقامت كنسرتی طولانی‌مدت لاس وگاس و مجموعه‌ای از تورهای بسیار سودآور شد. پرسلی در سال 1973 كنسرتی را برگزار كرد كه اولین كنسرت از هنرمند تك‌خوان بود كه در سراسر جهان پخش شد. سال‌ها سوءمصرف داروهای تجویزی و عادات غذایی ناسالم سلامت او را به‌شدت به خطر انداخت و پرسلی به‌طور ناگهانی در سال 1977 در املاك گریس‌لند خود در 42 سالگی درگذشت.

پرسلی با فروش بیش از 500 میلیون از آثارش از سوی ركوردهای جهانی گینس به‌عنوان پرفروش‌ترین موسیقی‌دان تك‌خوان در تاریخ شناخته می‌شود. او از لحاظ تجاری در بسیاری از ژانرها، از جمله پاپ، كانتری، ریتم اند بلوز، معاصر بزرگسالان و گاسپل موفق بود. پرسلی سه جایزهٔ گرمی برنده شد و در 36 سالگی جایزهٔ یك عمر دستاورد هنری گرمی را كسب كرد. نام او در چندین تالار مشاهیر موسیقی وارد شده‌ است. او در زمینهٔ فروش موسیقی چندین ركورد به‌نام خودش دارد؛ از جمله دریافت‌كنندهٔ بیشترین گواهی طلا و پلاتینی از طرف انجمن صنعت ضبط موسیقی ایالات متحده آمریكا و بیشترین حضور در جدول بیلبورد 200.

مرتبط با این خبر

  • مجید انتظامی: چرا امروز فیلمی ساخته نمی‌شود كه بتوان با آن زندگی كرد؟

  • مدیركل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری: تعطیلی رشته موسیقی در هنرستان‌ ربطی به ارشاد ندارد

  • فوت 2 هنرمند پیشكسوت تئاتر و موسیقی كشور

  • به علت ابتلا به ویروس كرونا امین الله رشیدی در بیمارستان بستری شد

  • استاد ابراهیم قنبری

  • سازنده‌ی پیش‌كسوت ساز در بهشت سكینه‌ی كرج آرام گرفت

  • آیین آواز یادمان زنده یاد محمدعلی كریم‌خانی پیرغلام اهل بیت(ع)

  • هوشنگ ابتهاج درگذشت

  • مجید انتظامی: پس از 10 سال به صحنه برمی‌گردم/عاشق دفاع مقدس بودم

  • آزادی 851 زندانی توسط «محسن چاوشی»