صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

دونوازی کمانچه و دودوکِ حسام اینانلو و رضا عسگرزاده علاوه بر تهران در چهار شهر دیگر در قالب سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر روی صحنه خواهد رفت.دونوازی کمانچه و دودوک در 5 شهر ایران اجرا می شود
به گزارش خبرگزاری فارس؛ دو نوازی کمانچه و دودوکِ حسام اینانلو و رضا عسگرزاده علاوه بر تهران در چهار شهر دیگر در قالب سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر روی صحنه خواهد رفت.

حسام اینانلو با اشاره به اینکه تمام بلیط‌های اجرای تهران به فروش رفته است گفت: استقبال خوبی در تهران شد و بلیط‌های اجرا قبل از شروع جشنواره به فروش رسید. همین موضوع باعث شد تا در سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی فجر اجراهایی را هم به صورت موازی در شهرستان‌ها داشته باشیم.

وی تصریح کرد: با پیشنهاد انجمن موسیقی شهرهای مختلف، مقرر شد تا 26 بهمن در سمنان، 29 بهمن در زنجان، 4 اسفند در رشت و 6 اسفند در اصفهان اجرا داشته باشیم.

حسام اینانلو همچنین درباره جزییات اجرا گفت: اجرایی که قرار است در سی‌وچهارمین جشنواره موسیقی داشته باشیم، یک دونوازی کمانچه و دودوک با ست الکترونیک خواهد بود.

وی ادامه داد: این اجرا سه بخش دارد که در بخش اول اجرای من به تنهایی خواهد بود و در بخش دوم با رضا عسگرزاده؛ نوارنده دودوک اجرایی را روی صحنه خواهیم برد.

اینانلو درباره بخش سوم اجرا نیز گفت: بخش سوم نیز همانند بخش دوم همنوازی خواهد بود و تنها زمان‌بندی باعث شده که اجرای ما سه بخش داشته باشد. هر بخش سی دقیقه است که امیدواریم مخاطبان آن را دوست داشته باشند.

اینانلو با بیان اینکه، اولین‌بار است که چنین اجرایی را روی صحنه می‌برند گفت: این اولین‌بار است که این اجرا با ست الکترونیک روی صحنه می‌رود به همین دلیل برای آن تمرین زیادی کردیم. از شهریور‌ماه که حضور ما در جشنواره موسیقی قطعی شد تا امروز به صورت مداوم با رضا عسگرزاده تمرین کرده‌ایم تا یک اجرای دو نفره خوب داشته باشیم.

لازم به ذکر است که اولین اجرای دونوازی کمانچه و دودوک 27 بهمن ساعت 21:30 در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه خواهد رفت.

انتهای پیام/

مرتبط با این خبر

  • اجرای گروه «اوبد» و «کوارتت آمل» در جشنواره موسیقی فجر/چیدمان مطلوب موسیقی جز و کلاسیک در برج آزادی

  • گفتمان چهل سالگی موسیقی فجر

  • سفر به مشرق‌زمین به روایت عود و سازهای کوبه‌ای

  • بسته خبری جشنواره موسیقی فجر اجرای آهنگ با الهام از میدان نقش جهان توسط دانمارکی‌ها

  • داریوش رفیعی

  • اجرای متفاوت آثار موسیقی در کنسرت ارکستر مجلسی ایران

  • به آهنگسازی مجید ناظم‌پور گفتگوی عود و گیتار شنیدنی شد/ میزبانی «زریاب» در تالار وحدت

  • آغاز با شکوه دهه پنجم انقلاب اسلامی ایران مبارک باد

  • با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات «شاهین آرین» موزیک ویدئوی «چهل سالگی» را منتشر کرد

  • اخبار سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر رستیال پیانو هوشیار خیام در تالار وحدت/تقدیر از سه استاد برجسته موسیقی