صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

موسیقی متن فیلم بادیگارد به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا از موسیقی‌های شنیدنی و زیبای فیلم‌های چند سال اخیر است که بارها در برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی پخش شده است.

موسیقی متن فیلم بادیگارد به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا از موسیقی‌های شنیدنی و زیبای فیلم‌های چند سال اخیر است که بارها در برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی پخش شده است. موسیقی‌های کارن همایونفر بسیار حسی و درونی است. سازبندی‌های مشخص و گاه متنوعی دارد. او در موسیقی‌هایش از ساز دف به عنوان ساز کوبه‌ای بسیار استفاده می‌کند و این کار احساس خوب و زیبایی به کارهایش می‌بخشد و رنگ ایرانی به آثارش می‌زند.
کارن همایونفر (زادة1347 در تهران)، موسیقی‌دان و آهنگسازی است که تاکنون 3 بار موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن جشنواره فیلم فجر و 5 بار موفق به دریافت تندیس بهترین موسیقی در جشن سینمای ایران شده‌است.
او از هفت سالگی مشغول به فراگیری ساز پیانو و تئوری موسیقی شد. وی پس از اتمام تحصیلات دبیرستان برای ادامه تحصیل در رشته موسیقی به انگلستان و سپس به ترکیه رفت. در انگلستان وارد مدرسه موسیقی «بیلکنت» شد و بعد از آن در کنسرواتوآر موسیقی «هاجِد تپه» آنکارا، به تحصیلات تکمیلی خود ادامه داد. طی این مدت به صورت خصوصی از محضر استادان نامدار موسیقی کلاسیک ترکیه از جمله «حکمَت شمشَک»، «کمال اَروغلو» و «انور توفان» بهره برد و فراگیری اصول هارمونی، کُنتر پوآن، فُرم و تکمیل نوازندگی پیانو را ادامه داد. همایونفر از سال 1373 به آهنگسازی فیلم پرداخته است. او برای موسیقی متن بادیگارد سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن را از جشنوارة فیلم فجر دریافت کرد.

مرتبط با این