صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

رضا رحمانی از نوازندگان و آهنگسازان موسیقی کشورمان در تازه‌ترین فعالیت موسیقایی خود آلبومی جدید در سبک نئوکلاسیک با نام «20197» منتشر کرد.

آلبوم «20197» عنوان یکی از تازه‌ترین آلبوم‌های منتشر شده در کشورمان است که با آهنگسازی و نوازندگی رضا رحمانی در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

«الهام»، «تکرار تو»، «دورتر از من»، «عبور»، «پل»، «همسفر خیال»، «تا بی‌نهایت زیر صفر» و «آرام آبی» قطعاتی هستند که در این آلبوم گنجانده شده‌اند.

در توضیحات تکمیلی این آلبوم آمده است: «آلبوم 20197 جدیدترین اثر رضا رحمانی آهنگساز و تنظیم کننده ایرانی است که در سال 99 در سبک نئوکلاسیک و نیو ایج تهیه و منتشر شده است. رنگ آمیزی و هارمونی قطعات وی، به گونه‌ای است که فضایی اتمسفریک و عاشقانه را در ذهن تداعی می‌کند. به بهانه تسهیل در انتقال حس آلبوم، ایجاد حال خوب در مخاطب و سهولت دسترسی به آثار، این آلبوم به دور از مسائل مادی، به صورت رایگان در اختیار مخاطبان قرار گرفته است. این آلبوم علاوه‌بر انتشار در ایران، در تمام فروشگاه‌های معتبر و آنلاین جهان نیز در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.»

در توضیح پیشینه فعالیت‌های رضا رحمانی نیز آمده است: «رضا رحمانی نیز از جمله هنرمندانی است که فعالیت خود را طی سال‌های اخیر در عرصه آهنگسازی، نوازندگی و تنظیم انجام داده است. او به گفته خودش یک هنرمند مولتی اینسترومنتالیست ایرانی است که نخستین آلبوم رسمی خود را با نام «20197» در سبک نئوکلاسیک / نیوایج با رنگ آمیزی آرام بخش و عاشقانه منتشر کرده است. وی به نوعی خودآموخته موسیقی است که از سال 69 نوازندگی و آهنگسازی را شروع کرده است. ساختار کلی برخی آثار وی به گونه‌ای است که حال و هوای موسیقی فیلم را در ذهن شنونده تداعی می‌کند. او در حوزه نوازندگی بر سازهای پیانو، گیتار اسپانیش، گیتار الکتریک، گیتار باس، تار و سه تار نیز تسلط دارد.»

آلبوم موسیقی «20197» به آهنگسازی و تنظیم رضا رحمانی با مجوز شماره 1398-2701 دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

مرتبط با این خبر

  • به هنرمندی امیر آزاد صورت گرفت؛ بداهه‌پردازی در موسیقی با «گفتگوی نی و دل»/ «نی» انسانی تنهاست

  • علی رهبری

  • به آهنگسازی امیرحسین سمیعی؛ پوئم سمفونی اروند تولید می شود/ یک اثر سمفونیک برای دفاع مقدس

  • پیام مدیردفتر موسیقی وزارت ارشاد؛ فرصتی که جشنواره موسیقی جوان ایجاد کرد/ راهی روشن برای آینده

  • به مناسبت هفته نیروی انتظامی؛ «اقتدار» با صدای محسن توسلی منتشر شد/ باهم برای امنیت و سلامت

  • تعویق در اجرای علی رهبری در کرواسی؛ موج جدید کرونا مانع از برگزاری کنسرت در اروپا شد

  • تازه‌ترین اثر هوشنگ کامکار در حال و هوای موسیقی ملی شنیدنی شد

  • اطلاعیه وزارت ارشاد؛ تعطیلی مراکز فرهنگی هنری تهران یک هفته دیگر تمدید شد

  • انتشار آلبوم ویژه تصویری از استادان موسیقی خراسان/ تماشای «نوایی»

  • ملا کمال‌ خان هوت