صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

کیوان ساکت نوازنده و آهنگساز از انتشار قطعه «بی تو» با خوانندگی سالار عقیلی و ترانه پوپک رنجبر و تقدیم آن به همه بزرگان موسیقی ایران خبر داد.

قطعه «بی تو» با صدای سالار عقیلی منتشر می شود
پیشکشی به همه بزرگان موسیقی ایران

کیوان ساکت نوازنده و آهنگساز از انتشار قطعه «بی تو» با خوانندگی سالار عقیلی و ترانه پوپک رنجبر و تقدیم آن به همه بزرگان موسیقی ایران خبر داد.

کیوان ساکت نوازنده، آهنگساز و مدرس دانشگاه با اشاره به خبر انتشار قطعه «بی تو» بیان کرد: پیش از این ترانه هایی از دکتر پوپک رنجبر خواندم که نظرم را جلب کردند و ترانه «بی تو» را به جهت این که با حال و هوای این روزها هماهنگ تر و همسوتر دیدم، برای آهنگسازی انتخاب کردم و سالار عقیلی آن را خوانده است.

وی با اشاره به تقدیم قطعه «بی تو» به همه بزرگان موسیقی ایران افزود: در مشورت با ترانه سرای این قطعه به این نظر رسیدیم که باید آن را به همه تقدیم به همه بزرگانی کنیم که پایه های موسیقی ملی ما را شکل داده اند. اگرچه بسیاری از آن ها امروز در میان ما نیستند اما آثارشان هست و مردم آن ها را می شنوند و لذت می برند.

این نوازنده و آهنگساز ادامه داد: قطعاتی که موسیقیدانان برجسته ایرانی ساخته اند آرام بخش جان های خسته ما از 100 سال پیش تاکنون است و قطعه «بی تو» به پاس تلاش ها و زحماتشان به هنرمندان راستین موسیقی تقدیم می شود؛ اقدامی که پیش از این در عرصه موسیقی صورت نگرفته بود.

ساکت در پاسخ به اینکه در آهنگسازی این قطعه برای تقدیم به بزرگان موسیقی به کدامیک از آن ها توجه بیشتری داشته است، گفت: در زمان آهنگسازی به علی نقی وزیری و دو شاگرد برجسته اش ابوالحسن صبا و روح الله خالقی بیشتر فکر می کردم. هریک از این عزیزان ستون های استوار و بزرگی برای هنر موسیقی محسوب می شوند.

وی خاطر نشان کرد: استاد وزیری با مدون کردن تئوری موسیقی ایران و تاسیس مدرسه موسیقی نقش مهمی در نگاهداشت این هنر داشته است استاد صبا با جمع آوری بخشی از موسیقی مناطق شمال در حفظ این موسیقی و گنجینه موسیقی فولکلور تلاش زیادی کرد. استاد خالقی با نوشتن آهنگ هایی که بعد از چند دهه هنوز طراوت خود را حفظ کرده و از ماندگار ترین آثار هستند رشد فزاینده موسیقی ایران را سبب شد و شاگردان زیادی که در مکتب این بزرگان تربیت شدند، همه و همه از تاثیرات علم و دانش و هنرشان هستند.
ساکت در پایان از احتمال ساخت آلبومی در ادامه تولید قطعه «بی تو» خبر داد.

انتهای پیام/

مرتبط با این خبر

  • اشعار سهراب سپهری تصویری می‌شود/ خیز کاشان برای شهر هنرها شدن

  • صدور مجوز تک آهنگ ‌های سراج، عقیلی، آسرایی و زند وکیلی/فرزاد بختیاری «این عشقه» بازخوانی کرد

  • اسداله ملک

  • جلسه شورای سیاستگذاری جشنواره موسیقی فجر برگزار شد/ برپایی آزمون جامع و ادواری فرهنگ و هنر آنلاین

  • در آستانه هفته دفاع مقدس؛ نماهنگ جدید حاج صادق آهنگران در پویش «سوره اشک» آماده عرضه شد

  • به آهنگسازی رضا رحمانی؛ «20197» شنیدنی شد/ یک آلبوم جدید عاشقانه به سبک نئوکلاسیک

  • پشنگ کامکار

  • موسیقی نمایش «علمدار» با اهداف خیرخواهانه به تالار وحدت می‌آید

  • به خوانندگی سالار عقیلی؛ «جهان گذران» پشنگ کامکار شنیدنی شد/ در روزگار کم‌رونق موسیقی سنتی

  • مسعود بختیاری