صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

عضو هیات مدیره مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار شنیداری و موسیقی از مشارکت تعدادی از تهیه کنندگان و تولید کنندگان آثار موسیقایی برای قدردانی از پرستاران و پزشکان مدافع سلامت خبر داد.


یک قدردانی موسیقایی از مدافعان سلامت/ موسیقی به مرکز بحران رفت

عضو هیات مدیره مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار شنیداری و موسیقی از مشارکت تعدادی از تهیه کنندگان و تولید کنندگان آثار موسیقایی برای قدردانی از پرستاران و پزشکان مدافع سلامت خبر داد.

امیرعباس ستایشگر تهیه‌کننده و عضو هیات مدیره مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار شنیداری با اشاره برنامه‌های تعدادی از تهیه‌کنندگان و ناشران آثار موسیقایی برای قدردانی از پرستاران و پزشکانی که از بیماران مبتلا به کرونا مراقبت می‌کنند، توضیح داد: طبق برنامه‌ریزی‌هایی که توسط موسسه «خانه هنرخرد» با مدیریت علی صمدپور صورت گرفته از مدتی پیش بسته ای برای عید نوروز جهت فروش تعدادی از محصولات موسیقایی چند شرکت و موراد خوراکی دیگردر نظرگرفته شده بود که با توجه به شیوع بیماری کرونا و شرایط خاصی که برای عید امسال به وجود آمده تصمیم دیگری گرفته شد که مورد استقبال نیز قرار گرفت.

وی ادامه داد: بر اساس آنچه در برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌های جدید صورت گرفته قرار بر این است تا با مدیریت و طراحی «خانه هنر خرد» و مشارکت چند تولید کننده و ناشر موسیقی از جمله «خانه هنرخرد»، «پرده هنر موسیقی»، «تِلِسک» به همراه چند شرکت تولید کننده دیگر در حوزه‌های مختلف بسته‌های تهیه شود که در آن علاوه بر چند محصول غذایی و ارگانیگ تعدادی آلبوم موسیقی نیز گنجانده شده و به فروش برسد. البته قرار بود این بسته‌ها برای عید نوروز با قیمت 300 هزار تومان به فروش برسد اما با توجه به بحران بیماری کرونا و شرایط ویژه ای که در جامعه پدید آمده بنا را بر این گذاشتیم که این بسته‌ها بدون در نظر گرفتن منفعت‌های مالی این مجموعه‌ها با قیمت 185 هزار تومان به فروش رسیده و در یک حرکت فرهنگی انسان دوستانه توسط خودِ خریداران به پرستاران و پزشکان عزیز بیمارستان‌ها و مراکز درمانی درگیر درمان بیماران کرونایی اهدا شود.

این تهیه کننده و ناشر موسیقی بیان کرد: در بسته موسیقایی درنظر گرفته شده آلبوم‌های «فیروزه» و موسیقی فیلم «ابد و یک روز» از سوی نشر «پرده هنر موسیقی» و آلبوم‌های «والس‌های تهران» و «درنادئون» از سوی نشر «خانه هنر خرد» وجود دارد. این در حالی است که تعدادی از تهیه کنندگان و ناشران موسیقی از جمله «ترانه شرقی» و «سپیدار» از هم اکنون برای خریداری این بسته‌ها اقدام کرده‌اند و تا آنجا که می‌دانم به زودی این بسته‌ها به مراکزدرمانی از جمله بیمارستان مسیح دانشوری اهدا می‌شود.

ستایشگر در پایان گفت: همان گونه که گفتم این بسته‌ها برای فروش ویژه نوروز تدارک دیده شده بود، اما با توجه به شرایط ویژه‌ای که اکنون وجود دارد و لازم است همه در جهت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا گام‌هایی را برداریم در این راه قدردانی از پزشکان و پرستارانی که در خط مقدم مبارزه این بحران هستند یکی از مهم‌ترین و البته کمترین کارهایی است که می‌توانیم انجام دهیم. قطعا چنین اقداماتی نیازمند استمراری است که امیدوارم در هفته‌های بعد نیز شاهد گسترش آن باشیم.

مرتبط با این خبر

  • نخستین کنسرت مجازی تهران 5 میلیون تماشاگر آنلاین داشت

  • محمدرضا درویشی

  • منوچهر صهبایی

  • «محمدرضا علیقلی» پوئم سمفونی «پروین» را می‌سازد

  • علی مغازه ای با مهر مطرح کرد؛ عبور از بحران با کمک موسیقی/ فرصتی طلایی در اختیار رسانه ملی است

  • تمجید رهبر انقلاب از نماهنگ «ایران ما»

  • سرود «خانواده» منتشر شد+ بشنویم

  • مجید انتظامی

  • پیام تسلیت وزیر ارشاد و دفتر موسیقی برای درگذشت ظریف/ علیزاده: ظریف یک افسانه بود

  • هوشنگ ظریف موسیقیدان ایرانی