صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

دیشب کنسرت ارکستر ملی ایران به رهبری فریدون شهبازیان و خوانندگی محمد اصفهانی با عنوان «حدیث سرفرازی» در تالار وحدت تهران به اجرا درآمد.


ارکستر ملی ایران به رهبری فریدون شهبازیان قطعات آیینی را به خوانندگی محمد اصفهانی در تالار وحدت تهران روی صحنه برد.


دیشب کنسرت ارکستر ملی ایران به رهبری فریدون شهبازیان و خوانندگی محمد اصفهانی با عنوان «حدیث سرفرازی» در تالار وحدت تهران به اجرا درآمد.


سید محمدمجتبی حسینی معاون هنری وزیر ارشاد، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه، مهدی افضلی مدیر موسسه توسعه هنرهای معاصر، امیر بکان، محمد حسن شاهنگیان و علی کهن دیری از جمله مهمانان اجرای دیشب ارکستر ملی به خوانندگی محمد اصفهانی بودند.


در برنامه دیشب قطعات «حدیث سرفرازی» با شعر سهیل محمودی و آهنگسازی فریدون شهبازیان، «سوگ» به آهنگسازی فریدون شهبازیان، «چنگ و نای» با شعر علی معلم دامغانی و آهنگسازی محمد بیگلری‌پور با بازنویسی محمدرضا عقیلی، «دو نغمه بختیاری» اثر روح الله خالقی، «فریاد تنهایی» با شعر سپیده کاشانی به آهنگسازی امیر بکان بر مبنای ملودی محمد اصفهانی، «معصومیت» با شعر اهورا ایمان به آهنگسازی فریدون شهبازیان، «دیده بگشا» با شعری از علی معلم دامغانی، آهنگسازی علی کهن دیری و بازنویسی محمدرضا عقیلی، «غنچه افسرده» با شعر حسان و آهنگسازی فریدون شهبازیان بر مبنای ملودی محمد اصفهانی، «شورآفرین» به آهنگسازی حسین دهلوی، «فرصت بدرود» با شعر قیصر امین پور، آهنگسازی فریدون شهبازیان بر مبنای ملودی محمد اصفهانی، توسط ارکستر ملی به رهبری فریدون شهبازیان به اجرا درآمد.


محمد اصفهانی پیش از شروع کنسرت پیرامون اجرای پیش‌رو توضیح داد و گفت: رپرتواری که امشب تقدیم حضور شما عزیزان می‌شود، تصانیفی در سوگ حضرت اباعبدالله و یاران فداکاراش در واقعه کربلا و قطعاتی در تکریم حضرت علی (ع) است. ضمنا دلیل اینکه در کنار اجرای آثاری با محوریت حضرت سیدالشهدا کارهایی با محوریت حضرت علی (ع) تقدیم شما عزیزان می‌شود به این جهت است که به گفته بسیاری از مورخان حادثه جانسوز کربلا نتیجه دلخوری‌هایی است که بسیاری از حضرت علی (ع) و عدلش داشتند و من امیدوارم این کنسرت از سوی هنرمندان ارکستر ملی ایران به رهبری استاد فریدون شهبازیان مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.پایان‌بخش کنسرت دیشب تقدیر از آهنگسازان برخی قطعات اجرا شده این کنسرت از جمله «علی کهن دیری»، «امیر بکان» و «محمد حسن شاهنگیان» بود.

انتهای پیام/

مرتبط با این خبر

  • رسیتال پیانو «اولاف جان لنری» در تالار رودکی

  • کنسرت محلی «هیژان» در تالار وحدت

  • آلبوم مشترک گروه آلمانی شیلر و هنرمندان ایرانی منتشر شد

  • بررسی آثار اِنیو مورّیکونه آهنگساز در فرهنگسرای نیاوران

  • سوز ساز کیهان کلهر برای سیل‌زدگان

  • تجلیل از آوازخوان 85 ساله در نشست آیین آواز

  • انتقاد جمشید جم از اشعار نازل در موسیقی

  • گروه کر اپرای سوئیس در تالار وحدت روی صحنه می‌رود

  • حمایت چهره‌های شاخص فرهنگ و هنر از سپاه

  • گردش مالی 19 میلیارد دلاری موسیقی در اینترنت