صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

جشنواره ملی موسیقی جوان روز گذشته میزبان هنرمندان جوان و نوجوان در سازهای عود و قانون بود.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، یکشنبه یازدهم شهریورماه، جشنواره ملی موسیقی جوان میزبان هنرمندان جوان و نوجوان در سازهای عود و قانون بود.


جشنواره ملی موسیقی جوان در سومین هفته برگزاری خود، در بخش موسیقی دستگاهی به سراغ ساز عود و قانون رفت و شرکت‌کنندگان راه یافته به مرحله نهایی در مقابل هیأت داوران به رقابت پرداختند. در این روز حسین بهروزى نیا، نگار بوبان، سعید نایب‌محمدی و محمد فیروزی هیأت داوران ساز عود و ملیحه سعیدی، مینا افتاده، سیامک آقایی، مجید کیانی و پریچهر خواجه هیأت داوران ساز قانون را تشکیل می‌دادند.


براساس این گزارش، بخش نخست این روز در صبح روز یازدهم شهریورماه به ساز عود اختصاص داشت. در این قسمت شرکت‌کنندگان که در سه رده سنی الف، ب و ج تقسیم شده بودند، روی صحنه آمدند و نواختند.

در ابتدا گروه سنی الف سازش را به صدا درآورد و به ترتیب آوین احمدی، آیدا احمدی پارسا، محمدرضا حسن خانی ریزی، محمد علی سبزواری، آرمین صفاتی و نگین لشکری از این رده سنی روی صحنه حاضر گشتند.


بعد از آن نوبت به گروه سنی ب رسید. عود نوازان این رده سنی شامل کوثر اسماعیلی، علی امیریان فرد، حجت فرجیان، بهادر قدیمی و امیررضا نصیری بودند. کوثر اسماعیلی به عنوان اولین نفر نواخت و سپس دیگر اعضای گروه سنی ب ساز شان را به صدا درآوردند. گروه سنی ج برای ساز عود شرکت کننده ای در این بخش نداشت و رقابت عود نوازی در رده سنی ب به پایان رسید.


در عصر شانزدهمین روز جشنواره ملی موسیقی جوان، رقابت قانون نوازان آغاز شد و شرکت‌کنندگان آن در گروه سنی الف و ب با هم به رقابت پرداختند. این ساز شرکت کننده ای از رده سنی ج نداشت.

گروه سنی الف به دو بخش الف 1 و الف 2 تقسیم شده بود. روناک رنج بین، گندم عربی نژاد مقدم، ستایش سادات موسوی وند و مایسا نادری در رده سنی الف 1 و زهرا اسکندریان، فاطمه بهرامی، محیا سادات حسینی نژاد، مهشید حلبی، مهتا رژدام، نگار سوهانی، پریا فرهادی و سارا مجیدی نژاد در رده سنی الف 2 حاضر بودند.


بعد از اجرای گروه سنی الف، گروه سنی ب به روی صحنه آمد که در این بخش پنج شرکت کننده به ترتیب گلناز ادیب، ارشیا آغنده، آتنا عبداللهی دهکردی، نگار غفاری و حامد فرمانی نام داشتند که مقابل داوران اجرا کردند تا مورد قضاوت قرار بگیرند.


تالار رودکی در شانزدهمین روز جشنواره ملی موسیقی جوان، از عود نوازان و قانون نوازان نقاط مختلف کشورمان میزبانی کرد تا برگزیدگان بخش نهایی را در روز اختتامیه خود که هجدهم شهریور ماه در تالار وحدت برگزار می‌شود، معرفی کند.

انتهای پیام/

مرتبط با این خبر

  • اجرای گروه «اوبد» و «کوارتت آمل» در جشنواره موسیقی فجر/چیدمان مطلوب موسیقی جز و کلاسیک در برج آزادی

  • گفتمان چهل سالگی موسیقی فجر

  • سفر به مشرق‌زمین به روایت عود و سازهای کوبه‌ای

  • بسته خبری جشنواره موسیقی فجر اجرای آهنگ با الهام از میدان نقش جهان توسط دانمارکی‌ها

  • داریوش رفیعی

  • اجرای متفاوت آثار موسیقی در کنسرت ارکستر مجلسی ایران

  • به آهنگسازی مجید ناظم‌پور گفتگوی عود و گیتار شنیدنی شد/ میزبانی «زریاب» در تالار وحدت

  • آغاز با شکوه دهه پنجم انقلاب اسلامی ایران مبارک باد

  • با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات «شاهین آرین» موزیک ویدئوی «چهل سالگی» را منتشر کرد

  • اخبار سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر رستیال پیانو هوشیار خیام در تالار وحدت/تقدیر از سه استاد برجسته موسیقی