صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

مدیرکل دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری گفت: صدور مجوز آموزشگاه‌های آزاد هنری در حوزه، موسیقی، تجسمی و نمایش برعهده دفتر آموزش است.


برگزاری آزمون کتبی جامع هنری؛ 15 تیربه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، نشست خبری دومین آزمون جامع و بیست و پنجمین آزمون ادواری استاندارد‌های مهارتی هنر، امروز با حضور مدیرکل دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری و مدیر سامانه دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری در ساختمان دفتر موسیقی برگزار شد.

مدیرکل دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری در این نشست گفت: دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری یکی از ارکان چهارگانه در معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و این دفتر باید به آموزش هنر کمک کند که یکی از حوزه‌های فعالیتی ما بخش آزمون‌های مهارتی حوزه فرهنگ و هنر است.

محمد اله یاری افزود: اداره هنرستان‌های هنر‌های زیبا در سراسر کشور زیر نظر دفتر آموزش اداره می‌شوند و همچنین صدور مجوز آموزشگاه‌های آزاد هنری در حوزه، موسیقی، تجسمی و نمایش برعهده دفتر آموزش است.

وی گفت: برابر تفاهمی که وزارت آموزش و پرورش با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارد، موضوع آموزش‌های حوزه هنر بر عهده دفتر آموزش است و 15 تیر آزمونی در این زمینه برگزار خواهد شد که هنرمندان برای گرفتن دیپلم خود از وزارت آموزش و پرورش به گواهی نامه نیاز دارند و در این آزمون‌ها شرکت می‌کنند.

وی افزود: اعضای شورای راهبردی تعیین شده اند و مدیران کل دفتر آموزش در استان‌ها مسئول برگزاری آزمون‌ها هستند و آزمون‌ها از نظر صحت و سلامت مانند کنکور‌ها است که 15 تیر آزمون کتبی، دو روز بعد از آن آزمون‌های مهارتی و عملی در استان‌ها برگزار می‌شود و هزار و 673 نفر در آزمون ادواری شرکت کرده اند.

مدیرکل دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری به رشته‌های آزمون اشاره کرد و گفت: تولید چندرسانه ای، طراحی صفحات وب، تصویرسازی کامپیوتری، عکاسی، عکاسی دیجیتال، چهره سازی، تذهیب، نگارگری، چاپ دستی، کاغذسازی، منبت کاری، خاتم کاری، طراحی طلا و جواهر، سفالگری، هنر آیین کاری، سازسازی (سنتور و سه تار)، آواز جهانی، آواز ایرانی، دستیاری طراحی لباس، نوازندگی ساز ایرانی، رشته مدیریت برنامه ریزی، چهره آرایی، گره چینی و ... رشته‌های مختلفی هستند که هنرجویان در این رشته‌ها شرکت می‌کنند.

مدیر سامانه دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری نیز در این نشست گفت: از اسفند 1392 سعی کردیم کارمان را به شکل رایانه‌ای و سامانه‌ای انجام دهیم و در سامانه آزمون هنر تا کنون 314 هزار و 13 نفر ثبت نام شده اند که 234 هزار و 503 نفر مرد و 79 هزار و 503 نفر زن بوده اند و 661 نفر اتباع خارجی داشته ایم که از این میان 131 هزار و 500 نفر قبول شده اند و تا کنون 366 هزار و 860 گواهینامه صادر شده است.

نسیم پرگل افزود: در سال تحصیلی امسال 43 هزار و 413 نفر ثبت نام کرده اند و افراد مختلف با سامانه در ارتباط هستند و آموزشگاه‌ها و مراکزی که کار آموزش را انجام می‌دهند از ما رمز عبور دریافت کرده اند و می‌توانند به سامانه وارد شوند و ثبت نام هنرجویانشان را انجام دهند.

مرتبط با این خبر

  • هفته کتاب گرامی باد

  • سعید هرمزی

  • کنسرت «ره عشق» در تالار وحدت برگزار می‌شود

  • کاردار سفارت لهستان: «کنسرت نیلپر» باعث شناساندن لهستان به ایرانی‌ها می‌شود

  • کنسرت گروه «همایون» برگزار می‌شود

  • اجرای 2 کنسرت عمومی و ویژه بانوان در تالار وحدت

  • برگزاری اولین کنسرت مشترک هنرمندان فارسی‌زبان در تهران

  • توسط علی رهبری انجام می‌شود ضبط مجدد پوئم سمفونی «بیروت» پس از 33 سال

  • آغاز بازبینی آثار ارسال شده به جشنواره موسیقی نوای خرّم

  • «آوای موج» در تالار وحدت طنین‌انداز می‌شود