صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

بنیاد فرهنگی هنری رودكی به واسطه همراهی اركستر ملی ایران قرار است بعد از گذشت یك سال كنسرت «همراه با خاطره ها» به آهنگسازی و رهبری مجید انتظامی را در تالار وحدت اجرا كند.

اركستر ملی ایران از مجموعه های تحت پوشش بنیاد فرهنگی هنری رودكی روز پانزدهم آذر ماه سال جاری كنسرت «همراه با خاطره ها» به آهنگسازی و رهبری مهمان مجید انتظامی را در تالار وحدت تهران برگزار خواهد كرد.

برپایی این كنسرت در شرایطی پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرد كه این پروژه قرار بود روزهای ششم و هفتم مهر ماه سال 1401 در تالار وحدت برگزار شود. پروژه‌ای كه اجرای آن با وجود تمرین‌های مستمری كه مجموعه اركستر ملی در این زمینه داشت، به سرانجام نرسید و حالا قرار است پس از یك سال تاخیر در تالار وحدت اجرا شود. اجرایی كه باید دید آیا طلسم برگزار نشدن آن در روز پانزدهم آذر ماه شكسته می شود یا خیر؟

براساس برنامه ریزی های انجام گرفته، قرار است در این كنسرت قطعات «حماسه خرمشهر»، «از كرخه تا راین»، «بوی پیراهن یوسف»، «آژانس شیشه ای»، «دیوانه از قفس پرید»، «ترن»، «دوئل»، «شیخ بهایی»، «زال و سیمرغ (موسیقی تیتراژ بچه های كوه آلپ)» از ساخته های مجید انتظامی به رهبری این هنرمند با تركیبی از سازهای ایرانی و كلاسیك اركستر ملی ایران و همراهی گروه كُر به رهبری رازمیك اوحانیان به مخاطبان ارایه شود.

«فصل باران ما» به آهنگسازی و رهبری همایون رحیمیان، «وداع» به آهنگسازی سید محمد میرزمانی، رهبری اركستر همایون رحیمیان و خوانندگی حسام الدین سراج، «پاییزان» به آهنگسازی روح الله خالقی، جواد معروفی و حسین دهلوی به رهبری اركستر همایون رحیمیان، «هفته فرهنگی ایران در روسیه» با اجرای آثار علی اكبر قربانی و روح الله خالقی به رهبری اركستر آرش امینی و خوانندگی امیرحسین سمیعی، اجرای آثار فرهاد فخرالدینی، مرتضی نی داود، مرتضی حنانه، جواد معروفی، حسن كسایی، كامبیز روشن روان و بهزاد عبدی به رهبری آرش امینی، اجرا به مناسبت روز جهانی هلال احمر به رهبری اركستر همایون رحیمیان، اجرا به مناسبت بزرگداشت حكیم نظامی به رهبری اركستر بهزاد عبدی و خوانندگی امیرحسین سمیعی از جمله برنامه هایی است كه طی یك سال گذشته توسط اركستر ملی ایران پیش روی علاقه مندان قرار گرفته است.

تازه ترین كنسرت اركستر ملی ایران با همكاری مشترك بنیاد رودكی، دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن موسیقی ایران ساعت 21:30 روز چهارشنبه پانزدهم آذر ماه به رهبری مجید انتظامی در تالار وحدت تهران برگزار می شود.

مرتبط با این خبر

  • پرواز در شب با طعم جنگ و نوستالژی

  • برنامه‌ای برای تغییر مدیر موسیقی نداریم

  • پویش مهمانی یلدا

  • انتشار 2 كتاب پژوهشی در حوزه نوازندگی

  • پروژه «موسی و شبان» با پرواز همای به تهران رسید

  • رونمایی از آلبوم محسن نفر در تالار رودكی/ «شادوَش» شنیدنی شد

  • اجرای «در پی آن آشنا» و «گروه هنری آسمان آبی» در تهران

  • سند ملی موسیقی تصویب شد

  • شیوه‌نامه «تجسم هنر» شانزدهمین جشنواره تجسمی فجر اعلام شد

  • مهدی آشنا مدال طلای جشنواره چینی را از آن خود كرد