صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

یكی از هنرمندان و مدرسان حوزه نوازندگی ویولن از برگزاری یك كنسرت ویژه با حضور هنرمندان جوان و نوجوان موسیقی كشورمان در تالار شهید آوینی فرهنگسرای بهمن تهران خبر داد.

منصور صفائیان مدرس و نوازنده ویولن كه طی سال‌های اخیر در قالب مدیریت یك آكادمی تخصصی نوازندگی ویولن، بخشی از فعالیت‌های موسیقایی خود را معطوف به آموزش و پرورش نوازندگان تخصصی ویولن كرده است، در گفتگو با خبرنگار مهر با تشریح تازه‌ترین فعالیت‌های خود در عرصه موسیقی بیان كرد: براساس تازه‌ترین برنامه ریزی هایی كه انجام گرفته است، روز جمعه سی و یكم شهریور ماه مجموعه نوازندگانی از هنرمندان جوان و نوجوان در قالب سه اركستر جداگانه كنسرتی را در تالار شهید آوینی فرهنگسرای بهمن تهران پیش روی مخاطبان قرار می‌دهند.

وی درباره جزئیات این اجرای زنده موسیقایی توضیح داد: آنچه در این كنسرت برای مخاطبان اجرا می‌شود، مبتنی بر سه مجموعه موسیقایی با محوریت ساز ویولن است. بر این اساس در بخش اول اركستر زهی با همراهی سازهای دیگر قطعاتی را در قالب موسیقی پاپ بی كلام اجرا می‌كنند. در بخش دوم اركستری مشتمل بر سازهای ایرانی و سازهای كلاسیك به خوانندگی محمدرضا تنها آثاری را پیش روی مخاطبان قرار می‌دهند. در بخش سوم نیز كه به نوعی بخش فانتزی كنسرت محسوب می‌شود اركستری مشتمل بر كودكان و نوجوانان پنج تا شش سال كه تا به امروز تمرین‌های بسیار زیادی برای هماهنگی هرچه بیشتر انجام دادند، قطعاتی را برای تماشاگران اجرا می‌كنند كه حتم دارم همراه با دیگر بخش‌های كنسرت می‌تواند مورد توجه قرار گیرد.

صفائیان با اشاره به این نكته كه بلیت تمام ظرفیت 1500 نفری تالار شهید آوینی به فروش رسیده است، بیان كرد: آنچه در این كنسرت پیش روی تماشاگران قرار می‌گیرد تلاشی برای ارائه یك برنامه با كیفیت از سوی هنرمندانی است كه طی این مدت در آكادمی تخصصی ویولن به فراگیری موسیقی مشغول بوده و حضور آنها در كنار نوازندگان مهمان می‌تواند در برگیرنده جذابیت‌هایی باشد كه برای من تجربه بسیار متفاوتی خواهد بود. از سویی دیگر به اعتقاد من چنین اجراهایی كه در حضور این تعداد تماشاگر برگزار می‌شود، می‌تواند به لحاظ روانی تأثیر بسیار مثبتی روی آینده كاری همین كودكان و نوجوانان بگذارد. شرایطی كه قطعاً فضای مطلوبی برای یك نوازنده است.

منصور صفائیان از جمله هنرمندانی است كه تحصیلات خود را در مقطع كارشناسی و كارشناسی ارشد نوازندگی ویولن به پایان رسانده و هم اكنون نیز دانشجوی پژوهش هنر دانشگاه تهران است. این هنرمند طی سال‌های گذشته علاوه بر فعالیت‌های تخصصی خود در عرصه نوازندگی و تدریس موسیقی در مجموعه‌های مهم حوزه موسیقی كشور از جمله اركستر سمفونیك تهران، اركستر ملی، اركستر سمفونیك سازمان صدا و سیما، اركستر فیلارمونیك برج میلاد و اركستر البرز به عنوان نوازنده حضور داشته است.

مرتبط با این خبر

  • شهادت امام حسن عسكری(ع) تسلیت باد

  • آلبوم «موسیقی كودك» منتشر شد/ همكاری با شاعران مطرح

  • تك آهنگ‌هایی كه به استقبال پاییز رفتند/شنیدن چند عاشقانه موسیقایی

  • فرارسیدن ماه ربیع مبارك

  • مجتبی عسگری: از كودكی در تكایا اذان می‌گفتم

  • ورود تار ایرانی در فصل هنری موسیقی كلاسیك تركیه

  • شنیدن «احساس رهایی» در یك آلبوم/ «همنشین خیال» متولد شد

  • خواندن ناخوانده‌های استاد فقید موسیقی در یك كتاب پژوهشی

  • سازهایی كه به احترام محرم كوك شد

  • انتقاد مدیرعامل خانه موسیقی از یك تفكر غلط در موسیقی!