صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

بازی در نقش رستم در سریال مختارنامه بسیار تجربه خوب و جالبی بود. من پیش از مختارنامه كار تعزیه انجام نداده بودم اما از آنجایی كه با موسیقی و تئاتر آشنایی كامل داشتم توانستم ارتباط خوبی با نقش رستم بگیرم.

علی اكبر سلطانعلی، بازیگر و خواننده تیتراژ سریال «مختارنامه»، شب گذشته با حضور در برنامه «شب نشینی» گفت: من فعالیتم را با تئاتر شروع كردم و پس از آن به سینما و تلویزیون رسیدم. همچنین در بخش موسیقی فعالیت می‌كنم كه نسبت به بازیگری بیشتر در آن وقت می‌گذرانم.

سلطانعلی ادامه داد: بازی در نقش رستم در سریال مختارنامه بسیار تجربه خوب و جالبی بود. من پیش از مختارنامه كار تعزیه انجام نداده بودم اما از آنجایی كه با موسیقی و تئاتر آشنایی كامل داشتم توانستم ارتباط خوبی با نقش رستم بگیرم.

وی افزود: نقش رستم بسیار دو پهلو بود چرا كه در ابتدا خود را احمق نشان می‌داد اما در باطن مانند شیطانی بود كه كسی نمی‌توانست با او رقابت كند. رستم با چنین فریب‌دهندگی پیش رفت تا جایی كه غلام مختار متوجه شد اما متاسفانه آن وقت دیگر دیر شده بود. رستم توانست با به قتل رساندن غلام مختار فرار كند.

او اظهار داشت: از آنجایی كه آقای میرباقری با سبك موسیقی من آشنا بود خواستند تا موسیقی سریال مختارنامه را آماده كنم و من نیز به سادگی و با سبك خود آن موسیقی را آماده كردم.

بازیگر و خواننده گفت: موسیقی انتخاب شده برای مختارنامه از نوع دشتی جنوب بود كه بسیار با فضای سریال همخوانی دارد. این سبك سوز و غم خود را دارد و به همین دلیل بسیار مورد توجه قرار گرفت.

سلطانعلی اظهار كرد: من به كارگردانی بسیار علاقه دارم و چند فیلم كوتاه نیز آماده كردم در نتیجه اگر می‌خواستم بین موسیقی، بازیگری و كارگردانی انتخاب كنم؛ كارگردانی را در نظر می‌گرفتم. كارگردانی به دلیل خلق كردن اثر به من حس بسیار خوبی می‌دهد و باعث می‌شود به آن علاقه بسیاری داشته باشم.

وی افزود: در زندگی باید همواره در حركت بود و تلاش كرد چرا كه بدون آن نمی‌توان پیشرفت كافی را داشت. من از انجمن سینمای شاهرود كار تئاتر را آغاز كردم و با تلاش بسیار به جایگاه فعلی رسیدم. از آنجایی كه هنر انتهایی ندارد من همواره سعی دارم كه راه را پیش ببرم و ادامه بدهم. من نقش خود در مختارنامه را بسیار دوست داشتم و هیچ‌ نقش دیگری را مد نظر نداشتم تا آن را بازی كنم.

«شب نشینی» از شنبه تا جمعه هر هفته ساعت 23:30 به وقت تهران و 21 به وقت وین بر روی آنتن شبكه جهانی جام جم می‌رود و تهیه كننده این برنامه نیز عباس درویش است.

پایان پیام/

مرتبط با این خبر

  • نوستالژی موسیقی دفاع مقدس «كربلا كربلا ما داریم می‌آییم»

  • كاهش محسوس صدور مجوز برای تك‌آهنگ‌ها

  • تاكید سلیم موذن‌زاده به مداحان، یادگیری «ردیف‌های آوازی» بود/ملودی «زینب زینب» از «ایران ایران» رویگری برداشته شد

  • «همراه با خاطره‌ها» تمدید شد

  • نوازنده ایرانی به فینال مسابقات جهانی ویولن راه یافت

  • انتشار دوباره كتاب «تلفیق شعر و موسیقی»

  • شورای سیاستگذاری جشنواره موسیقی فجر معرفی شد

  • سرود اربعینی «با تو می‌مونیم» منتشر شد+صوت

  • 4 قطعه موسیقی به مناسبت اربعین حسینی منتشر شد

  • فراخوان چهارمین دوره نمایشگاه «سازخانه» منتشر شد