صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

با آغاز ماه محرم و عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) شبكه رادیویی پیام و آوا با ویژه‌برنامه‌های «پیام محرم» و «آوای محرم» با عزاداران حسینی همراه می‌شوند.


مهدی شهاب تالی مدیر شبكه رادیویی پیام و رادیو آوا درباره ویژه‌برنامه‌های رادیو پیام و آوا در ماه‌های محرم و صفر گفت: شبكه رادیویی پیام و آوا با آغاز ماه محرم در بخش‌های شش گانه پخش با تولید برنامه‌های كوتاه و آیتم‌های مختلف در قالب متن، تصنیف‌های محرمی، آوازهای آئینی و اخلاقی، مداحی و تعزیه با مخاطبان به عزاداری می‌پردازد.

وی افزود: برای برگزاری باشكوه مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) رادیو پیام با تولید و پخش ویژه برنامه «پیام محرم» با مدیحه سرایی ذاكرین اهل بیت (ع) به استقبال ماه محرم می‌رود.


مدیر رادیوهای پیام و آوا گفت: ویژه برنامه «پیام عاشورا» باهدف پاسداشت عاشورا و مكتب حسینی كه با حضور كارشناسان مذهبی و ادبی از قیام امام حسین (ع) و یارانش روایت می‌كند برنامه «پیام آزادگی» به معرفی یاران امام حسین (ع) و تبیین ویژگی‌های آنان می‌پردازد.

وی ادامه داد: شبكه رادیویی آوا در ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) با برنامه «آوای محرم» با پخش مداحی، تصنیف‌های محرمی، روضه آوازهای آئینی و اخلاقی در وصف امام حسین (ع) همراه مخاطبان خود در سراسر جهان خواهد بود. برنامه «آوای عاشورا» به موسیقی آئینی و پخش مداحی با گویش‌های محلی و عزاداری در مناطق مختلف كشور می‌پردازد.

شهاب تالی در پایان گفت: فضای مجازی رادیو پیام در ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با برگزاری پویش «حسینیه پیام» از اول ماه محرم تا پایان ماه صفر با عزادران حسینی همنوا می‌شود. علاقه مندان می‌توانند برای شركت در پویش «حسینیه پیام» در ایام ماه محرم و صفر از مراسم عزاداری هیئات مذهبی عكس و ویدئو تهیه و ارسال كنند. تصاویر ارسالی با نام و عكس ارسال كننده از رادیونمای پیام و آوا پخش می‌شود پس از داوری به سه تصویر برگزیده جایزه نقدی اهدا می‌شود.

همچنین ویدئوهای ارسالی در صفحه اجتماعی رادیو پیام به نشانیradiopayam.ir به اشتراك گذاشته می‌شود به سه ویدئویی كه بالاترین بازدید را داشته باشند جایزه نقدی اهدا می‌شود.

هموطنان عزیز برای كسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه اطلاع رسانی رادیو پیام، رادیونما و صفحه اجتماعی رادیو پیام مراجعه كنند

مرتبط با این خبر

  • مجید انتظامی: چرا امروز فیلمی ساخته نمی‌شود كه بتوان با آن زندگی كرد؟

  • مدیركل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری: تعطیلی رشته موسیقی در هنرستان‌ ربطی به ارشاد ندارد

  • فوت 2 هنرمند پیشكسوت تئاتر و موسیقی كشور

  • به علت ابتلا به ویروس كرونا امین الله رشیدی در بیمارستان بستری شد

  • استاد ابراهیم قنبری

  • سازنده‌ی پیش‌كسوت ساز در بهشت سكینه‌ی كرج آرام گرفت

  • آیین آواز یادمان زنده یاد محمدعلی كریم‌خانی پیرغلام اهل بیت(ع)

  • هوشنگ ابتهاج درگذشت

  • مجید انتظامی: پس از 10 سال به صحنه برمی‌گردم/عاشق دفاع مقدس بودم

  • آزادی 851 زندانی توسط «محسن چاوشی»